8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Expo’21 Hatay Gönüllüsü kadınlarımız ile Hatay’ın profesyonel, girişimci, yardımsever, üretken ve çalışkan kadınları birlikte Expo üretim seralarında fidan ekerek kutladık.

4.TANIŞMA ETKİNLİĞİ

Pandemi önlemleri dolayısıyla yine online olarak toplandık ve her zamanki gibi büyük ilgi gördük.Aramıza yeni katılan arkadaşlarımızı Expo 2021 Hatay ve Expo’21 Hatay Gönüllüleri hakkında bilgilendirdik.

14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ

Expo Gönüllülerimizle birlikte Hatay’ımızın değerli üreticilerinin yetiştirdiği mis gibi Nergis çiçeklerini şehrimizin güzel insanlarına sevgili başkanımız Lütfü Savaş ile birlikte hediye ettik.

3. TANIŞMA ETKİNLİĞİ

Pandemi dolayısıyla 3. Tanışma Etkinliğimiz online olarak gerçekleştirilmiştir. Expo 2021 Hatay Gönüllüleri’nin üçüncü tanışma etkinliği gerçekleşti. Tanışma etkinliklerine devam eden Gönüllüler, soruları, önerileri ve yeni fikirleriyle Expo ve Hatay için şimdiden katkılarını sunmaya başladı.

ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Gönüllülerimiz bitki müzesinde sergilenecek olan kurutulmuş bitkilerin etiketleme çalışması (herbaryum) için atölyelerimizde Expo ekibimize destek vererek hem öğreniyor,hem de keyifli zaman geçiriyor.

DOĞAÇLAMA TİYATRO GECESİ

Kukabare ekibi ile gönüllü olarak gerçekleştirmiş olduğumuz doğaçlama tiyatro gecesi pandemi sebebiyle sınırılı sayıda gönüllü katılımı ile gerçekleştirildi. Katılamayan gönüllülerimiz için instagram hesabımızdan canlı yayın yapıldı. Tiyatro ekibi Expo 2021 Hatay tema ve alt temalarını işledi oyunlarında.

“ŞEHRİNDEKİ TÜRK BAYRAĞI” TEMALI SERGİ

Expo 2021 Hatay Gönüllüleri ile 29 Ekim tarihinde başlatmış olduğumuz ‘Şehrindeki Türk Bayrağı ‘temalı etkinliğimizin sergisi 10 Kasım’ da açıldı. Saat 09.05 te saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile gerçekleştirdiğimiz Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma töreni sonrasında yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşen bir sergi oldu.

EXPO EVİNDE ÇİÇEK EKİMİ

Expo 2021 Hatay Gönüllüleri bir araya gelerek Expo evini yeşillendirdi. Bahçe bitkileri ile ilgilenen gönüllülerimizle birlikte Expo evinde mevsimsel çiçek değişimi yaptık.

GÖNÜLLÜLER 2. TANIŞMA ETKİNLİĞİ

Expo 2021 Hatay Genel Sekreteri İhsan Çakar’ın açılış konuşmasını yaptığı etkinlik, gönüllü koordinatörlerinin sunumlarıyla devam etti. Soru-cevap kısmında gönüllülerin öneri ve katkılarıyla zenginleşen toplantının 3.’sü ise çok yakında.

ÜRETİM FİDANLIĞI SERA ÇALIŞMASI

Expo 2021 Hatay Kisecik Üretim fidanlığında Expo gönüllülerimiz ile birlikte endemik bitkilerden, tıbbi ve aromatik bitkilere kadar pek çok farklı bitki türünün üretim çalışmalarını keyifle yürütmeye devam ediyoruz.

29 EKİM AKRİLİK BOYA ATÖLYE ÇALIŞMASI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı arifesinde EXPO Evimizde, Kültürel  Faaliyetler Birimi ve Expo 2021 Hatay Gönüllüleri ile Mustafa Kemal ATATÜRK resimleri yaptık.

GÖNÜLLÜLER İLK TANIŞMA ETKİNLİĞİ

Expo 2021 Hatay Gönüllüleri’nin ilk tanışma etkinliği gerçekleşti. Pandemi nedeniyle 50 kişilik kontenjanlar halinde tanışma etkinliklerine başlayan Gönüllüler, soruları, önerileri ve yeni fikirleriyle Expo ve Hatay için şimdiden katkılarını sunmaya başladı.