Expo2021 Gönüllüleri

Expo 2021 Hatay Gönüllüleri nedir?

Expo 2021 Hatay Gönüllüleri, zaman, enerji ve birikimlerini Hatay ve Expo 2021 Hatay için değerlendirmek üzere bir araya gelen gönüllülerin oluşturduğu bir platformdur.

Expo 2021 Hatay Gönüllüsü kimdir?

Expo 2021 Hatay Gönüllüleri vizyonuna sahip, Expo 2021 HatayGönüllüleri misyonu ile harekete geçen, ilkelerini benimsemiş, yaşadığı kente sahip çıkmak ve katkı sunmak için çaba sarfeden ve Hatay’ı ve  Expo 2021 organizasyonunu önemseyen herkes Expo 2021 HatayGönüllüsü’dür.

Expo 2021 Hatay Gönüllüleri olarak etkinlikler yapacak mıyız?

Planlamış olduğumuz yol haritasında Expo etkinlikleri öncesinde Eylül-Nisan dönemleri arasında pek çok etkinlik olacak. Yaşadığımız pandemi dönemi nedeniyle ilk etkinliklerimizi online olarak gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu etkinlikler tarihleri yaklaştıkça size bildirilecektir.

Organize ettiğiniz etkinlikler ücretli mi?

Hayır, tüm etkinliklerimiz ücretsiz olup, yapılan etkinlikler sırasında oluşacak temel ihtiyaçlarınız tarafımızca karşılanacaktır.

Alan içerinde yapacağımız çalışmalarında ücret alacak mıyız?

Hayır, tüm çalışmalarımız gönüllülük esasına dayalı olup, herhangi bir ücret ödemesi yapılmayacaktır.

Etkinlikler sırasında ve Expo alanına gidiş gelişlerde ulaşım kolaylığı sağlanacak mı?

Evet, Etkinlikler sırasında ve Expo sırasında gerekli ulaşım kolaylığı sağlanacaktır.

Etkinliklerde ve görevlendirmelerde kişi yetkinliklerini ve yeteneklerini göz önünde bulunduracak mısınız?

Gönüllülerimizin doldurduğu başvuru formunda belirttikleri yetenek ve yetkinliklerine göre ayrıca katılım göstermek istedikleri alanlara göre gruplandırma çalışmalarımız olacaktır. Sonrasında ilgilerine ve gönüllülük esaslarındaki bağlılıklarına göre farklı pozisyonlarda değerlendirilecektir.

Şehir dışında olan gönüllüler ne şekilde faaliyetlere katılım sağlayabilirler?

Şehir dışında bulunan gönüllülerimiz sosyal medyadan destek olarak ve ayrıca proje etkinlik faaliyet önerileri ile destekte bulunabilirler. Kendi şehirlerinde Expo tanıtımına katkı sağlayabilirler. İlerideki günlerde kendileriyle ulusal çapta yapılacak etkinliklerde birlikte olma planlaması yapılmaktadır.

Katılım sağlayan gönüllülere sertifika verilecek mi?

Evet, her gönüllüye Expo 2021 Hatay sonrasında sayın belediye başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın imzasının olduğu katılım sertifikaları verilecektir.

Engelliler için Expo alanında ne şekilde kolaylıklar sağladınız?

Alanımız bu konuda birçok revizyonla değiştirildi ve geliştirildi. Önerileriniz varsa destek sağlayabilirsiniz.

Bilgilerimizin gizliliği konusunda ne yapılıyor?

Gönüllülük kaydı sırasında onaylamış olduğunuz Üyelik Sözleşmesi aracılığıyla kişisel bilgileriniz gizliliğini yasal mevzuat ile korumaktayız.

Gönüllü olmak için neden bu kadar çok bilgi vermeliyim?

Her bir gönüllümüzün faaliyetlerimize sağlayacağı katkı bizim için çok önemli ve değerli bir zenginlik. Gönüllülerimizin yetkinliklerini ve sağlayabilecekleri muhtemel bir katkıyı hiçbir kayba uğramadan çalışmalarımıza dahil edebilmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle sizi tanıyabilmek ve faaliyetlerimize sağlayabileceğiniz katkıyı doğru değerlendirebilmek için bilgiye ihtiyaç duyuyoruz.

Hatay Gönüllüleri sosyal medya hesapları nelerdir?

Expo 2021 Hatay Gönüllüleri’ne ait resmi sosyal medya hesaplarını, ilgili mecranın butonuna tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Twitter

Facebook

İnstagram